SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości Opel Insignia Grand Sport na torze Nurburgring

Opel Insignia Grand Sport na torze Nurburgring

24.11.2016, godz. 13:17
Opel Insignia Grand Sport
Opel Insignia Grand Sport foto: Opel

Opel Insignia Grand Sport w wersji prototypowej został zabrany na słynną 21-kilometrową Północną Pętlę toru Nurburgring. Wszystko w celu wprowadzenia odpowiednich regulacji i korekt mających pozwolić na dynamiczną jazdę nowością Opla szykowaną do seryjnej produkcji.

Kombinacja różnych rodzajów nawierzchni oraz odcinków prostych łączących się na przemian z zakrętami, to właśnie "Zielone Piekło", na którym większość producentów testuje swoje auta przed wprowadzeniem na linię produkcyjną. Między innymi każdy nowy Opel przechodzi końcowe testy właśnie na Nurburgringu.

Przeczytaj: Opel Mokka X: pierwszy TEST crossovera po modernizacji

Nowa Insignia Grand Sport według zapewnień Opla ma być dynamicznym i zwrotnym sedanem klasy średniej. Auto charakteryzuje się masą niższą o 175 kg w porównaniu z dotychczasową generacją modelu, co korzystnie wpływa zarówno na jakość prowadzenia, jak i na precyzyjniejsze panowanie nad autem. Insignia jest o 29 mm niższa od poprzednika, ma rozstaw kół poszerzony o 11 mm, znacznie skrócone zwisy i rozstaw osi wydłużony o 92 mm, co dodatkowo poprawia stabilność kierunkową w trakcie jazdy z dużą prędkością.

Zobacz też: Test wideo przyjaznego miastu Opla Corsy

Nowa Insignia to udoskonalone zawieszenie FlexRide dostosowujące charakterystykę pracy amortyzatorów, układu kierowniczego i napędu, automatycznie bądź zgodnie z ustawionym przez kierowcę trybem: Standard, Sport lub Tour. FlexRide to elektrohydrauliczne dostosowywanie podwozia do rodzaju drogi. Ponadto kierowca ma możliwość zapisania własnych ustawień działania układu kierowniczego, reakcji przepustnicy i pracy amortyzatorów przyciskiem "Sport". W trybie tym elektroniczny program stabilizacji zapobiegający poślizgom interweniuje nieco później, dając kierowcy więcej swobody. Automatyczna skrzynia biegów w takim ustawieniu czeka ze zmianą przełożenia do wyższych obrotów.

Oficjalna światowa premiera flagowego modelu Opla odbędzie się w marcu 2017 roku na Salonie Samochodowym w Genewie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: