SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Insignia Grand Sport na torze Nurburgring

Opel Insignia Grand Sport na torze Nurburgring

24.11.2016, godz. 13:17
Opel Insignia Grand Sport
Opel Insignia Grand Sport foto: Opel

Opel Insignia Grand Sport w wersji prototypowej został zabrany na słynną 21-kilometrową Północną Pętlę toru Nurburgring. Wszystko w celu wprowadzenia odpowiednich regulacji i korekt mających pozwolić na dynamiczną jazdę nowością Opla szykowaną do seryjnej produkcji.

Kombinacja różnych rodzajów nawierzchni oraz odcinków prostych łączących się na przemian z zakrętami, to właśnie "Zielone Piekło", na którym większość producentów testuje swoje auta przed wprowadzeniem na linię produkcyjną. Między innymi każdy nowy Opel przechodzi końcowe testy właśnie na Nurburgringu.

Przeczytaj: Opel Mokka X: pierwszy TEST crossovera po modernizacji

Nowa Insignia Grand Sport według zapewnień Opla ma być dynamicznym i zwrotnym sedanem klasy średniej. Auto charakteryzuje się masą niższą o 175 kg w porównaniu z dotychczasową generacją modelu, co korzystnie wpływa zarówno na jakość prowadzenia, jak i na precyzyjniejsze panowanie nad autem. Insignia jest o 29 mm niższa od poprzednika, ma rozstaw kół poszerzony o 11 mm, znacznie skrócone zwisy i rozstaw osi wydłużony o 92 mm, co dodatkowo poprawia stabilność kierunkową w trakcie jazdy z dużą prędkością.

Zobacz też: Test wideo przyjaznego miastu Opla Corsy

Nowa Insignia to udoskonalone zawieszenie FlexRide dostosowujące charakterystykę pracy amortyzatorów, układu kierowniczego i napędu, automatycznie bądź zgodnie z ustawionym przez kierowcę trybem: Standard, Sport lub Tour. FlexRide to elektrohydrauliczne dostosowywanie podwozia do rodzaju drogi. Ponadto kierowca ma możliwość zapisania własnych ustawień działania układu kierowniczego, reakcji przepustnicy i pracy amortyzatorów przyciskiem "Sport". W trybie tym elektroniczny program stabilizacji zapobiegający poślizgom interweniuje nieco później, dając kierowcy więcej swobody. Automatyczna skrzynia biegów w takim ustawieniu czeka ze zmianą przełożenia do wyższych obrotów.

Oficjalna światowa premiera flagowego modelu Opla odbędzie się w marcu 2017 roku na Salonie Samochodowym w Genewie.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: