SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Karl: atrakcyjny mieszczuch na nowych zdjęciach producenta

Opel Karl: atrakcyjny mieszczuch na nowych zdjęciach producenta

01.06.2015, godz. 09:37
Opel Karl
Opel Karl foto: Opel

Opel przygotowuje się do wprowadzenia na polski rynek całkiem nowego miejskiego samochodu. Auto to Opel Karl, który będzie najtańszym samochodem firmy z Russelsheim. Zanim poznamy cennik tego pojazdu, najpierw Opel raczy nas paczką całkiem nowych zdjęć.

Opel Karl to 5-osobowy maluch segmentu A o długości nadwozia wynoszącej 3,68 metra. Wnętrze zmieści 5. Cennik dla polski jeszcze nie jest znany, ale wiadomo, że wyjściowa kwota będzie skalkulowana poniżej 40 tys. zł. W strategii General Motors, zadaniem pojazdu jest zastąpienie na europejskich rynkach wycofanych ze sprzedaży małych Chevroletów.

Sprawdź: TEST nowy Opel Corsa 3D: uniwersalnie i z duchem czasów

Oficjalnie Karl to następca modelu Agila. Samochód będzie dostępny z trzema wersjami wyposażenia oraz w aż dziesięciu kolorach nadwozia. Pod maską umieszczono oszczędny 1-litrowy silnik Ecotec generujący moc 75 KM. Napęd trafia tradycyjnie na przednie koła, przy współpracy 5-biegowej manualnej skrzyni.

Skąd w ogóle nazwa Karl? Założona przez Adama Opla firma w 1892 roku w Russelsheim, szybko stała się rodzinnym przedsięwzięciem. Adam (od jego imienia wzięła się nazwa dzisiejszego maluszka) miał pięciu synów: Carla, Wilhelma, Friedricha, Heinricha i Ludwiga. To właśnie od imienia pierwszego z nich zaczerpnięto nazwę modelową dla nowego pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: