SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Karl - całkiem nowy model do miasta

Opel Karl - całkiem nowy model do miasta

14.09.2014, godz. 12:35
Opel Karl
Opel Karl foto: Opel

Miejski Opel Adam, czyli stylowy maluch z najmniejszego segmentu A, będzie miał niebawem braciszka. Niemiecka firma z Russelsheim szykuje bowiem model o nazwie Opel Karl, czyli 5-drzwiową ewolucję Adama.

Opel wypuścił teaser przedstawiający linię boczną swojego nowego samochodu, który zostanie wprowadzony do sprzedaży w 2015 roku. Będzie to Karl, następny po Adamie i Corsie przedstawiciel pojazdów miejskich. Wzbogacenie oferty o kolejny model małego samochodu to konsekwentna próba dotarcia do szerszej grupy klientów.

Z pierwszych informacji wynika, że Karl nie będzie tak stylowy jak Adam, pozwalający na duże możliwości personalizacji. Pojazd ma być nieco prostszy i bardziej funkcjonalny przez zwiększone rozmiary (długość 3,68 metra). Ten jedyny znany parametr oznacza, że Karl będzie trochę mniejszy od Corsy mierzącej blisko 4 metry długości. Na więcej danych trzeba poczekać.

Sprawdź też: Nowy Opel Corsa E debiutuje! Oto piąta generacja niemieckiego hitu - WIDEO

Skąd w ogóle nazwa Karl? Założona przez Adama Opla firma w 1892 roku w Russelsheim, szybko stała się rodzinnym przedsięwzięciem. Adam (od jego imienia wzięła się nazwa dzisiejszego maluszka) miał pięciu synów: Carla, Wilhelma, Friedricha, Heinricha i Ludwiga. To właśnie od imienia pierwszego z nich zaczerpnięto nazwę modelową dla nowego szykowanego pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: