SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Karl debiutuje: tani model do miasta zamiast Chevroleta - GALERIA

Opel Karl debiutuje: tani model do miasta zamiast Chevroleta - GALERIA

03.12.2014, godz. 11:27
Opel Karl
Opel Karl foto: Opel

Niemiecka firma z Russelsheim prezentuje swoje najnowsze dzieło. Opel Karl ma być najtańszym samochodem Opla w palecie i zastąpić na europejskich rynkach wycofane ze sprzedaży małe Chevrolety.

W 2015 roku do oferty wjedzie Opel Karl. Ten przedstawiciel pojazdów miejskich to próba dotarcia do szerszej grupy klientów, za sprawą niskiej ceny. Pojazd jest o wiele prostszy od Corsy i Adama, co widać już po samej stylizacji nadwozia i kabiny. Wymiarami natomiast Karl plasuje się nieco poniżej Corsy - jego długość wynosi 3,68 metra. Wnętrze zmieści 5 osób a bagażnik.

Opel Karl będzie miał pod maską 1-litrowy silnik Ecotec generujący moc 75 KM. Napęd będzie trafiał tradycyjnie na przednie koła za pomocą 5-biegowej manualnej skrzyni. Cena ma rozpoczynać się od 9,5 tys. euro, czyli w przeliczeniu na złotówki od około 40 tys. zł. Na debiut niestety musimy jeszcze poczekać do marcowych targów w Genewie.

Sprawdź też: Nowy Opel Corsa E debiutuje! Oto piąta generacja niemieckiego hitu - WIDEO

Skąd w ogóle nazwa Karl? Założona przez Adama Opla firma w 1892 roku w Russelsheim, szybko stała się rodzinnym przedsięwzięciem. Adam (od jego imienia wzięła się nazwa dzisiejszego maluszka) miał pięciu synów: Carla, Wilhelma, Friedricha, Heinricha i Ludwiga. To właśnie od imienia pierwszego z nich zaczerpnięto nazwę modelową dla nowego szykowanego pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: