SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Monza Concept zwiastunem przyszłych Opli

Opel Monza Concept zwiastunem przyszłych Opli

08.07.2013, godz. 16:10
Opel Monza Concept
foto: Opel

Koncern General Motors na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie nad Menem, zaprezentuje koncepcyjny model, zwiastujący wygląd przyszłych modeli spod znaku pioruna. Autem tym będzie futurystyczny Opel Monza Concept.

Opel podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, zaplanowanych na 12–22 września, zaprezentuje swoje najnowsze dzieło. Według wstępnych informacji opublikowanych wraz z poglądową fotografią studyjnego Opla Monza, projekt ten ma być przełomowy. Pojazd raczej nie trafi do produkcji seryjnej, ale zastosowane w nim rozwiązania zarówno designerskie, jak i technologiczne, będą miały długotrwały wpływ na kształt kolejnych produktów marki z Russelsheim.

>>> Opel Cascada 1.6 SIDI Turbo - TEST kabrioletu od SuperAuto24.pl - ZDJĘCIA <<<

Monza Concept charakteryzować się ma efektywnością pod względem konstrukcji i wykorzystania materiałów, a także rewelacyjną aerodynamiką i przełomowymi rozwiązaniami w układzie napędowym (marka na razie trzyma w tajemnicy, co jest źródłem napędu). Ponadto w kwestii łączności samochód pokaże bezprecedensowe możliwości, o wiele bardziej zaawansowane w porównaniu do systemów audio-informacyjnych spotykanych we współczesnych modelach.

Nowatorski koncept sportowego auta, to współczesne wcielenie kultowego dziś Opla Monza Coupe, wytwarzanego w latach 1978–1986.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: