SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel Monza Concept zwiastunem Opli przyszłości - WIDEO

Opel Monza Concept zwiastunem Opli przyszłości - WIDEO

23.08.2013, godz. 15:00
Opel Monza Concept
Opel Monza Concept foto: Opel

Koncern General Motors na wrześniowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie nad Menem, zaprezentuje swój przełomowy model. Naładowany nowinkami technicznymi futurystyczny Opel Monza Concept, zwiastuje wygląd przyszłych modeli spod znaku pioruna wpisanego w obręcz.

Firma z Russelsheim w dniach 12–22 września pokaże oficjalnie we Frankfurcie swoje najnowsze dzieło. Studyjny Opem Monza to przełomowy projekt pokazujący w jakim kierunku zmierza design niemieckiego producenta. Pojazd raczej nie trafi do produkcji seryjnej, ale zastosowane w nim rozwiązania zarówno stylistyczne, jak i technologiczne, będą miały ważny wpływ na kształt kolejnych produktów Opla. Nowatorski koncept sportowego wozu jest współczesnym wcieleniem kultowego dziś Opla Monza Coupe, wytwarzanego w latach 1978–1986.

>>> Opel Cascada 1.6 SIDI Turbo - TEST kabrioletu od SuperAuto24.pl <<<

Najnowsze studium charakteryzuje się efektywnością pod względem konstrukcji i wykorzystania materiałów, a także rewelacyjną aerodynamiką. Linia nadwozia przypomina klasyczne coupe z zaokrąglonym tyłem i tylną klapą bagażnika, potrafiącego pomieścić 500 litrów. Projekt mierzy 4,68 metra długości i zaledwie 1,31 metra wysokości. O wygodę zajmowania miejsc w 4-osobowej kabinie dbają podnoszone do góry drzwi oraz brak słupka B.

W kokpicie zagościła innowacyjna technologia wykorzystująca projekcyjne wyświetlacze LED. Ponadto w kwestii łączności samochód pokaże bezprecedensowe możliwości, o wiele bardziej zaawansowane w porównaniu do systemów audio-informacyjnych spotykanych we współczesnych modelach. Jak mówi prezes Opla, dr Karl-Thomas Neumann, przełomowym rozwiązaniem w układzie napędowym jest jego elektryfikacja, poprzez tzw. rozszerzacz  zasięgu oraz ogniwa paliwowe.

WIDEO - tak prezentuje się futurystyczna koncepcja Opla Monza

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: