SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Opel wycofuje się z rynku australijskiego

Opel wycofuje się z rynku australijskiego

03.08.2013, godz. 13:00
2014 Opel Insignia po liftingu
foto:

Na polskim rynku Opel radzi sobie całkiem nieźle, podobnie jak na rynku europejskim. Po trudnościach spowodowanych kryzysem gospodarczym marka ta wraca do dobrej kondycji. Niestety plany zakładające zdobycie rynku australijskiego nie powiodły się, a niemiecki producent został zmuszony do opuszczenia kontynentu.

Opel pojawił się na australijskim rynku w sierpniu 2012 roku, tworząc 20 punktów sprzedaży aut, oferując trzy wybrane modele: Corsę, Astrę i Insignię. Niestety najwyraźniej Australijczykom nie spodobały się wyżej wymienione samochody, ponieważ w ubiegłym roku sprzedano zaledwie 541 pojazdów, a przez rok obecności w kraju kangurów nabywców znalazło zaledwie 989 maszyn. To sprawiło, że trzeba było obniżyć ceny produktów i zmniejszyć wydatki na działania marketingowe. Efekt był łatwy do przewidzenia - przedsięwzięcie stało się nieopłacalne.

>>> NOWY Nissan Terrano: Atak na indyjski rynek <<<

Opel obiecał zrealizować wszystkie zobowiązania wobec klientów oraz już teraz rozważa sprzedaż modeli pod marką Holden, która tak samo jak niemiecki producent należy do koncernu General Motors.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: