SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Oto całkiem nowy Opel Astra K! Wyciek zdjęć 3 miesiące przed premierą!

Oto całkiem nowy Opel Astra K! Wyciek zdjęć 3 miesiące przed premierą!

01.06.2015, godz. 11:39
2015 nowy Opel Astra
2015 nowy Opel Astra foto: carpassion.it

Opel aby udobruchać nieco motoryzacyjnych szpiegów, udostępniał zdjęcia zamaskowanej nowej generacji Opla Astry, tak aby dozować napięcie przed oficjalną premierą, która szykowana jest dopiero na wrzesień. Niestety pokazywanie prototypu nie pomogło i General Motors nie zdołał utrzymać wyglądu Astry K w tajemnicy.

Choć Opel pochwali się nową Astrą dopiero na wrześniowym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, my już możemy zobaczyć, jak wygląda całkiem nowa generacja popularnego kompaktu.

Fotografie, które opublikował jako pierwszy w internecie włoski serwis carpassion.it, prezentują Astrę K w pełnej okazałości. Samochód wygląda bardzo nowocześnie. Sylwetka nakreślona z wykorzystaniem obłości przeplatających się z zaostrzonymi elementami, prezentuje się lekko i dynamicznie. W oświetleniu postawiono na technologię IntelliLux LED Matrix. Mechanizm ten oparto na 8 segmentach LED, które poprzez kamerę umieszczoną przy lusterku automatycznie dostosowują snop światła do panujących warunków. Wypełnienie lamp przednich zgrabnie przechodzi w ozdobną atrapę chłodnicy. Z tyłu widać spłaszczone klosze świateł z diodowymi pasami, a z boku ciekawie narysowaną linię szyb, połączoną na słupku C z klapą bagażnika czarnym ozdobnym wypełnieniem.

Zobacz: Opel Astra K - piąta generacja kompaktu już za rogiem

Opel Astra piątej generacji jest mniejszy od aktualnie sprzedawanego modelu. To jednak nie przeszkodziło konstruktorom, aby w jego wnętrzu wygospodarować więcej wolnej przestrzeni. Opel już przy pokazywaniu zamaskowanego pojazdu chwalił się, że wzrósł obszar w kabinie. Kształt deski rozdzielczej i konsoli środkowej nawiązuje stylizacją do tego, co obserwujemy od niedawna w nowej Corsie oraz Adamie. Kierowca do obsługi samochodu będzie wykorzystywać zaawansowany zestaw multimedialny, wspierający smartfony Google i Apple. Auto ogarnęła też kuracja odchudzająca - nowy Opel Astra w zależności od wersji będzie lżejszy od 120 do nawet 200 kg. Nieoficjalnie w internecie krążą informacje, że nową Astrę skrócono o 49 mm, a rozstaw osi zmalał o 23 mm. Na dokładną oficjalną specyfikację techniczną i informacje o nowinkach, musimy jednak poczekać.

Opel Astra po raz pierwszy zadebiutował 1991 roku. Przez 24 lata auto doczekało się czterech generacji. Najnowsza piąta ewolucja kompaktu będzie wytwarzana tradycyjnie już w gliwickiej fabryce Opla. Inwestycje związane z uruchomieniem produkcji pochłonęły 130 milionów Euro, a sam zakład już przygotowuje linie produkcyjne. Start seryjnej produkcji nowej Astry ruszyć ma we wrześniu 2015 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: