SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Oto Ferrari F12 Speciale? Tajemnicze zdjęcie w sieci

Oto Ferrari F12 Speciale? Tajemnicze zdjęcie w sieci

03.08.2015, godz. 12:02
Kawalkada Ferrari przez Polskę 2015
foto: zdjęcia własne

Kilka dni temu motoryzacyjny światek obiegła informacja, jakoby Ferrari prowadziło prace nad odchudzoną wersją modelu F12 Berlinetta. Teraz pojawiła się tajemnicza fotografia, która rzekomo przedstawia finalną wersję auta.

W porównaniu do seryjnego F12 Berlinetta, Speciale (chociaż nie wiadomo dokładnie jak będzie nazywała się świeża wersja, ale o tym za chwilę), ma być odchudzona o 100 kg (niektóre plotki twierdzą, że nawet o 200 kg!), wzmocniona do 760 KM, a przede wszystkim w serii ograniczonej do 650 egzemplarzy. Będzie też więcej rozwiązań aerodynamicznych, które wpłyną na poprawę osiągów.

Zobacz: Ferrari F12 Berlinetta Speciale będzie mocniejsza i lżejsza!

A co z nazwą? Tutaj jest kilka wersji. Portal Worldcarfans twierdzi, że auto nazywać się będzie Ferrari F12 Speciale. Po internecie krążą jednak informacje, że w nazwę tej specjalnej wersji wplecione zostaną trzy literki: GTO. Możliwe jest użycie również skrótu od słowa "Modificata", czyli krótkiego M. Wszystkiego dowiemy się podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, gdzie nowe Ferrari ma mieć swoją premierę.

Poniżej przedstawiamy pierwsze zdjęcie tajemniczego Ferrari F12 Speciale.
.

To jest chyba to!-100kg+30koni650 sztukNA - Naturalnie 3:)#Ferrari #F12 #GTO ? #Speciale ?...na nazwę też czekamyVia: Cavallino Rampante#gcos

Posted by Grzegorz Ciźla o samochodach on 2 sierpnia 2015
autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: