SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Oto nowa Honda Accord

Oto nowa Honda Accord

22.06.2017, godz. 10:03
Honda Accord
Honda Accord foto: Honda

Choć Honda Accord pożegnała się z rynkiem europejskim, jej dziesiąta generacja pojawi się niedługo na amerykańskich drogach. Biorąc pod uwagę strategię japońskiego producenta, istnieje spora szansa, że Accord wróci na drogi Starego Kontynentu. Co wiemy o tej limuzynie?

Honda Accord – przynajmniej w założeniu producenta – nie wytrzymała rosnącej konkurencji ze strony SUV-ów. Był to poważny cios dla segmentu limuzyn, który stracił ważnego gracza. W teorii, miejsce Accorda w gamie ma zająć Civic w wersji sedan, lecz nie każdemu pasuje taka koncepcja. Całe szczęście, że wieści zza Oceanu są optymistyczne.

Zobacz też: Do kogo należą największe marki motoryzacyjne

Biorąc pod uwagę, że Civic trafia na rynki całego świata w niezmienionej formie, a nowa generacja Hondy CR-V pojawiła się najpierw w Stanach Zjednoczonych (niedługo premiera w Europie), bardzo prawdopodobne, że Accord zawita również w polskich salonach.

Honda Accord dziesiątej generacji będzie czerpała sporo ze stylistyki mniejszego Civica. Pożegna się za to z jednostką V6, na której miejsce wskoczy czterocylindrowy silnik z Type R, lecz o zmniejszonej mocy na rzecz większej elastyczności. Honda zaoferuje przekładnie manualną, bezstopniową CVT oraz klasyczny automat o dziesięciu przełożeniach. Nie zabraknie oczywiście odmiany hybrydowej.

Premiera dziesiątej generacji Hondy Accord przewidziana jest na 11 lipca.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: