SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pagani Huayra oficjalnie wyprzedana

Pagani Huayra oficjalnie wyprzedana

12.02.2015, godz. 11:57
Pagani Huayra
Pagani Huayra foto: Pagani

Egzotyczne samochody mają to do siebie, że powstają w ściśle określonej liczbie egzemplarzy, a po wyprzedaniu ich miejsce zajmują kolejne generacje. Włoski superprodukt, jakim jest Pagani Huayra, oficjalnie przestaje być dostępny. Cała zaplanowana produkcja została wyprzedana.

Pagani zaplanowało sobie wytworzenie dokładnie 100 egzemplarzy modelu Huayra. Firma sprzedała już dokładnie taką liczbę aut, więc teoretycznie możliwość złożenia zamówienia na to auto jest zamknięta. Dlaczego teoretycznie? Pagani nie dotrzymuje słowa, czego przykładem jest poprzednia Zonda. Sprzedaż tego wozu została zakończona już parę lat temu, a mimo wszystko Pagani do dziś daje się przekonywać na produkcję tych modeli na specjalne zamówienia.

Zobacz też: Mark Zuckerberg kupił egzotyczny wóz! Założyciel Facebooka wybrał Pagani Huayra

Wracając do Pagani Huayra, samochód ten to niesamowity produkt. Do wykonania nadwozia używa się materiału będącego połączeniem włókna węglowego i tytanu. Pod maską znajduje się 6-litrowy silnik V12 z podwójnym turbodoładowaniem wyprodukowany przez dział Mercedes-AMG. Generowana moc to aż 730 KM, a prędkość maksymalna dochodzi do 378 km/h. Pierwsze 100 km/h pojawia się na liczniku po zaledwie 3,3 sekundy.

WIDEO - takie jest Pagani Huayra

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: