SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pancerny Mercedes-Benz Klasy S Guard: limuzyna dla ważnych vipów - GALERIA

Pancerny Mercedes-Benz Klasy S Guard: limuzyna dla ważnych vipów - GALERIA

05.08.2014, godz. 17:35
Pancerny Mercedes Klasy S Guard
Mercedes-Benz Klasy S Guard foto: Mercedes-Benz

Marka z gwiazdą w logo wprowadza do oferty Mercedesa Klasy S w opancerzonej odmianie Guard. Pojazd to bardzo bezpieczna limuzyna służąca do przewozu najważniejszych osobistości. Co takiego zawiera jej wyposażenie?

Mercedes-Benz z dumą prezentuje nową, prestiżową limuzynę dla szefów rządów i liderów biznesu. Stuttgarcka firma wyposażyła fabrycznie odmianę Guard w specjalne systemy ochronne. Nadwozie auta przede wszystkim zawiera gruby pancerz. Specjalne dodatkowe warstwy stali, włókna aramidowe i elementy z polietylenu, pozwalają na najwyższą ochronę balistyczną spełniającą normę VR9 (dotyczy także poliwęglanowego oszklenia).

Zobacz też: Długi Mercedes Klasy S Pullman na pierwszych zdjęciach - ZDJĘCIA

Pancerz auta wytrzymuje działanie ręcznych pocisków wojskowych i gwarantuje ochronę przed odłamkami granatów ręcznych i innych ładunków wybuchowych. Dodatkowe elementy bezpieczeństwa obejmują opony umożliwiające jazdę w warunkach utraty powietrza (run-flat), czy system ochrony przeciwpożarowej. Jest zbiornik z tlenem w przypadku ataku gazowego, specjalne oświetlenie, system łączności oraz komunikacji z zewnętrznym otoczeniem.

Dociążone stalą S600 potrzebuje odpowiedniego napędu. Źródłem jest 6-litrowa jednostka V12, która dostarcza 530 KM mocy oraz 830 Nm momentu obrotowego. Motor ten współpracuje z automatem 7G-Tronic. Producent maksymalną prędkość wozu określił na 210 km/h.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: