SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Elektryzujący Opel Ampera-e

Elektryzujący Opel Ampera-e

30.09.2016, godz. 10:27
Opel Ampera-e
Opel Ampera-e foto: Opel

Opel Ampera‑e, czyli w pełni elektryczny pojazd stworzony przez General Motors, może pochwalić się rewelacyjnym zasięgiem. Auto po naładowaniu baterii do pełna potrafi przejechać ponad 500 kilometrów.

Opel Ampera‑e zmienia spojrzenie na elektryczną mobilność, likwidując największą przeszkodę w jej popularyzacji, jaką jest problem zasięgu. Na podstawie wstępnych testów przeprowadzonych według NEDC oszacowano, że Ampera-e przejedzie ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Uzupełnienie energii w ilości pozwalającej na przejechanie prawie 150 kilometrów z publicznej stacji ładowania trwa tylko 30 minut.

Przeczytaj więcej: Opel Ampera-e z rewolucyjnym zasięgiem

Dowodem na zasięg Ampery‑e jest prezentacja, jaką przeprowadził Opel pokonując trasę z Londynu do Paryża. Dystans 417 kilometrów został pokonany na jednym ładowaniu, a kiedy auto dotarło na miejsce paryskiego salonu samochodowego, akumulator wciąż nie był całkowicie rozładowany, a ilość pozostałej energii pozwalała na pokonanie jeszcze 80 kilometrów.

Ampera-e posiada dziesięć modułów akumulatora magazynującego energię. Bateria złożona z 288 ogniw litowo-jonowych o pojemności 60 kWh została opracowana wspólnie z firmą LG Chem. Napęd silnika elektrycznego generuje 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a moc odpowiada 150 kW/204 KM.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: