SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 2008 DKR16 gotowy na Rajd Dakar 2016

Peugeot 2008 DKR16 gotowy na Rajd Dakar 2016

24.09.2015, godz. 10:06
Peugeot 2008 DKR16
Peugeot 2008 DKR16 foto: Peugeot

Peugeot 2008 DKR16 jest gotowy na podbój nowych dróg i bezdroży. Pojazd przyszykowany do startu w Rajdzie Dakar 2016, ma dłuższe i szersze nadwozie oraz mocniejszy silnik. Doświadczenia z poprzedniego roku utwierdziły także konstruktorów w przekonaniu, aby pozostać przy śmiałej koncepcji samochodu z napędem jedynie na tylną oś.

Peugeot 2008 DKR16 to w porównaniu z poprzednikiem większy rozstaw kół i osi oraz znacznie skrócone zwisy przedni i tylny, które zapewniają jeszcze lepsze parametry terenowe. Auto jest gotowe by stawić czoła wszystkim przeszkodom: piaszczystym wydmom, kamienistym drogom i potokom. Zmieniona została także aerodynamika nadwozia. Całkowicie przeprojektowano kształt maski oraz wlotu powietrza na dachu.

Zobacz też: Peugeot 308 Racing Cup: wyścigowa wersja kompaktu

Pozostałe zmiany skrywa karbonowa powłoka. Pod maskę trafił nowy napęd. Moc na koła tylne przekazuje 3-litrowy wysokoprężny silnik V6 biturbo, który rozwija większą moc i jest bardziej elastyczny. Generuje 350 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość z jaką auto może pojechać to 200 km/h.

Zmodyfikowano zawieszenie, które zostało lepiej przygotowane na walkę z nierównościami i zróżnicowaniem terenu. Konstrukcja zawiera podwójne wahacze trójkątne, stabilizatory poprzeczne, sprężyny śrubowe (po jednej na koło) i regulowane amortyzatory (po dwa na koło). Wspomaganie kierownicy jest hydrauliczne. Koła to jednoelementowe obręcze felg ze stopu magnezu z dopasowanymi do nich, lekkimi oponami Michelin. Zastąpiły one dwuelementowe, aluminiowe obręcze z zeszłego roku.

Źródło: Peugeot
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: