SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 2008: Nowy miejski crossover - ZDJĘCIA

Peugeot 2008: Nowy miejski crossover - ZDJĘCIA

07.01.2013, godz. 16:00
Peugeot 2008
foto: Peugeot

Już wiosną w segmencie miejskich crossoverów klasy B pojawi się nowy gracz - Peugeot 2008. Miejski samochód o zwiększonych walorach użytkowych to kontynuacja dynamicznej ofensywy produktowej w klasie małych aut, francuskiej marki z lwem w logo.

Mały crossover w momencie pojawienia się w sprzedaży, będzie pierwszym modelem Peugeota, opracowywanym z myślą o różnych niezależnych od siebie światowych rynkach. Model 2008 ma globalne aspiracje, a przy odpowiednim wpasowaniu się w segment crossoverów ma zdobyć dla firmy nowych klientów.

Peugeot 2008 to wyrazista stylika będąca połączeniem nowych pomysłów z elementami designu obecnie produkowanych Peugeotów. Optymalnie dobrane wymiary nadwozia mają pozwalać swobodne poruszanie się wozem po zatłoczonym mieście (długość wynosi 4160 mm). Odpowiednio wysoko postawiony nad ziemią cossover to miks wielozadaniowości i wytrzymałości auta typu SUV, z właściwościami jezdnymi i charakterystyką prowadzenia niedużego hatchbacka. Z tego powodu postawiono na wydatne nadkola wraz z ochronnymi listwami bocznymi oraz przednimi i tylnymi osłonami ze stali nierdzewnej.

Do napędu posłużyć ma gama lekkich, nowoczesnych silników cechujących się niskim zużyciem paliwa. Zasługą będzie zastosowanie technologii e-HDi oraz nowych trzycylindrowych jednostek benzynowych. Z informacji producenta wynika, że produkcja modelu 2008 będzie odbywać się blisko rynków zbytu: we Francji (Mulhouse), Chinach (Wuhan) oraz Brazylii (Porto Real).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: