SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 208 po liftingu: pierwsze seryjne auto z lakierami strukturalnymi

Peugeot 208 po liftingu: pierwsze seryjne auto z lakierami strukturalnymi

07.04.2015, godz. 09:24
Peugeot 208 lifting 2015
Peugeot 208 lifting 2015 foto: Peugeot

Peugeot jako pierwszy producent na świecie, wprowadza do oferty seryjnie produkowanych samochodów innowacyjne lakiery strukturalne. Chodzi dokładnie o kolory Ice Grey i Ice Silver, zapewniające niespotykany efekt wizualny.

Lakiery Ice Grey i Ice Silver, to matowe, aksamitne wykończenie karoserii. Barwy te reagują na zmiany oświetlenia tworząc grę świata i cienia, co odróżnia jest od zwykłych matowych lakierów. Oba lakiery są też bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w utrzymaniu, niż klasyczne maty. Są również bardzo odporne na drobne zarysowania i dobrze znoszą częste mycie pod ciśnieniem.

Zobacz też: Peugeot 208 po liftingu z bogatszym wyposażeniem

Pierwszym autem pomalowanym nowoczesnymi specjalnymi barwami, będzie miejski Peugeot po liftingu. Samochód będzie mógł być uzupełniony o dodatkowe możliwości personalizacji - pakiet Lime Yellow, oraz Menthol White, które mogą pojawić się zarówno na elementach nadwozia jak i we wnętrzu kabiny. Poza innowacyjnymi barwami, inną nowością jest metalizowany lakier Orange Power - zmodernizowane 208 w takim kolorze debiutowało na marcowych targach w Genewie.

Zmodernizowany Peugeot 208 wjedzie do sprzedaży w Europie w czerwcu 2015 roku.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: