SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 308 GTi: sportowy kompaktowy lew w akcji

Peugeot 308 GTi: sportowy kompaktowy lew w akcji

12.10.2015, godz. 12:09
Peugeot 308 GTi
Peugeot 308 GTi foto: Peugeot

Peugeot 308 doczekał się odmiany GTi. Auto z dodatkowymi trzema magicznymi literkami w nazwie oznacza obecnie najmocniejszą wersję francuskiego kompaktu. Model ten dzięki odpowiedniej mocy ma namieszać w segmencie gorących hatchbacków z przednim napędem. Zobaczcie francuską nowość w akcji na filmiku pokazowym.

Peugeot 308 GTi z turbodoładowanym silnikiem 4-cylindrowym 1.6 THP, jeszcze w tym roku pojawi się w sprzedaży. Klienci będą wybierać między dwoma wariantami, gdzie podstawowy dostarczy 250 KM i 330 Nm, a mocniejsza odmiana generować będzie 270 KM i tak samo 330 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik połączono wyłącznie z 6-biegową przekładnią manualną, która przekazuje siłę na koła przednie.

Zobacz też: Peugeot 308 GTi - oficjalna galeria hot-hatcha

Osiągi auta są następujące - mocniejsza odmiana rozpędza samochód od 0 do 100 km/h w czasie 6 sekund, a słabsza na pokonanie takiego dystansu potrzebuje 6,2 s. W przekazaniu dużej mocy na koła szczególnie w momencie pokonywania zakrętów, pomaga mechaniczna szpera (mechanizm Torsen o ograniczonym poślizgu), ale jest ona montowana tylko w odmianie 270-konnej. Wyhamować pomagają przednie tarcze o średnicy 380 mm i tylne o średnicy 268 mm.

Cena Peugeota 308 GTi w Polsce, ani termin wprowadzenia go do sprzedaży wciąż nie są znane.

Źródło: Peugeot
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: