SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 308 sprzedaje się jak świeże bułeczki

Peugeot 308 sprzedaje się jak świeże bułeczki

18.03.2014, godz. 16:13
produkcja Peugeot 308
foto: EAST NEWS

Najnowszy francuski kompakt odnosi sukcesy. Został doceniony przez ekspertów i zdobył prestiżowy tytuł "Car Of The Year 2014", ale co ważniejsze, bardzo przypadł do gustu klientom. Popyt na Peugeota 308 jest tak duży, że producent uruchomił dodatkową zmianę w fabryce.

Auto weszło do produkcji jesienią zeszłego roku, znajdując do tej pory 60 tysięcy nabywców. W konsekwencji dużego zapotrzebowania na najnowszy model, Peugeot zdecydował się na zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Sochaux we Francji.

W związku z obecnym i przewidywanym przyszłym popytem, od 2 czerwca będzie działać w zakładzie dodatkowa nocna zmiana. Dzięki temu w ciągu doby z fabryki będzie wyjeżdżać o 180 sztuk więcej, czyli łącznie 1563 sztuki.

Przeczytaj też: Car of the Year 2014: nowy Peugeot 308 wybrany Samochodem Roku 2014

Nocna zmiana to nowe miejsca pracy. We francuskim zakładzie zatrudnienie znajdzie 600 nowych osób, z czego 450 będzie pracownikami tymczasowymi. Większa produkcja przewidywana jest na co najmniej pół roku, jeśli popyt utrzyma się na podobnym poziomie, okres ten zostanie wydłużony. Przypomnijmy, że już w kwietniu do sprzedaży wejdzie wersja kombi - 308 SW.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: