SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 308 z nagrodą Najpiękniejsze Wnętrze Roku 2013

Peugeot 308 z nagrodą Najpiękniejsze Wnętrze Roku 2013

30.01.2014, godz. 12:03
Nowy Peugeot 308
foto: Peugeot

Który samochód wprowadzony do sprzedaży w 2013 roku miał najlepiej wyglądające i najbardziej funkcjonalne wnętrze? Odpowiedzią na to pytanie jest Peugeot 308.

Z okazji 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego w Paryżu, dyrektor do spraw stylistyki Peugeota odebrał za model 308 nagrodę za Najpiękniejsze Wnętrze Roku 2013. Podczas tej imprezy rozdawane są tytuły za najbardziej udane osiągnięcia w dziedzinie motoryzacji. Przyznaje je jury złożone z ekspertów i entuzjastów motoryzacji, jak również specjalistów z dziedziny architektury, mody, designu, kultury i mediów.

Sprawdź: Nowy Peugeot 308: CENA w Polsce od 59 900 zł - oficjalny cennik francuskiego kompaktu

Najpiękniejsze Wnętrze Roku przyznaje się w oparciu o takie kryteria, jak: design wnętrza, harmonia proporcji, użyte materiały i dobór kolorów. Peugeot 308, który został zwycięzcą tej kategorii, zmierzył się w finale z trzema innymi nominowanymi do nagrody modelami: Alfą Romeo 4C, BMW Serii 4 Coupe oraz Mercedesem CLA.

Pomysł deski rozdzielczej o nazwie i-Cockpit, jest dziś znakiem rozpoznawczym samochodów marki Peugeot. Panel został niemal całkowicie pozbawiony przycisków, a wszystkimi funkcjami samochodu steruje się poprzez dotykowy 9,7-calowy wyświetlacz w konsoli. Kierownica ma małe kompaktowe wymiary, a zegary umieszczono wysoko na linii wzroku.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: