SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot 5008 został odmłodzony - WIDEO

Peugeot 5008 został odmłodzony - WIDEO

30.08.2013, godz. 11:50
Peugeot 5008 lifting 2014
foto: Peugeot

Peugeot dopasowując do swoich najnowszych produktów oferowane na rynku od kilu lat pojazdy, niemal w całości odświeżył własną gamę modelową. Oznacza to, że firma idąc za liftingowym ciosem skorygowała nawet minivana 5008. Co zmieniło się w rodzinnym pojeździe?

Pojemny 5008 cieszy się nie najgorszą popularnością, jak na 7-osobowego minivana - z danych sprzedażowych wynika, że model ten od wprowadzenia do sprzedaży w 2009 roku, znalazł na siebie ponad 237 tysięcy nabywców. Teraz po pięciu latach obecności na rynku, Francuzi zdecydowali o modernizacji.

>>> Nowy Peugeot 308 w pełnej okazałości - WIDEO <<<

Designerzy przerysowali przede wszystkim przód pojazdu. Zmienił się układ reflektorów, atrapa wlotu powietrza oraz zderzak z obudowami świateł przeciwmgłowych. Jak to bywa przy okazji liftingów, tradycyjnie pojawią się kolejne wzory obręczy aluminiowych. Przy okazji wzbogacono także wyposażenie. Pojawił się m.in. rozbudowany system audio, czy możliwość zamówienia 7-calowych ekranów w zagłówkach, dla uprzyjemnienia dalszych podróży pasażerom ulokowanym na kanapie.

Gamę jednostek napędowych pozostawiono bez zmian. Do wyboru będą tak samo silniki benzynowe oraz diesle, generujące moce 120 KM do 160 KM. Auto swój oficjalny debiut zaliczy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a jego sprzedaż ruszy jeszcze w 2013 roku.

WIDEO - tak prezentuje się Peugeot 5008 po liftingu

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: