SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot Exalt Concept. Francuzi będą mieli 4-drzwiowe Coupe!

Peugeot Exalt Concept. Francuzi będą mieli 4-drzwiowe Coupe!

08.04.2014, godz. 12:07
Peugeot Exalt Concept
foto: Peugeot

Peugeot po wprowadzeniu udanych modeli 208 i 308, ma szanse na dalszy wzrost sprzedaży. Pomogą w tym na pewno nowe pojazdy w gamie. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo klienci będą mieli możliwość zakupu pierwszego 4-drzwiowego coupe rodem z Francji. Na targach motoryzacyjnych w Pekinie firma przedstawi zupełnie nowy concept-car.

Francuzi coraz odważniej spoglądają w przyszłość, czego dowodem jest chęć ekspansji nowych segmentów rynku. Koncepcyjny na razie model Exalt jest zapowiedzią produkcyjnej wersji 4-drzwiowego coupe klasy średniej, które będzie rywalizowało o klientów m.in. z Volkswagenem Passatem CC.

Prototypowe samochody to swoisty pokaz siły producentów, dlatego też pod ich maską najczęściej znajdują się imponujące silniki. Nie inaczej jest w tym przypadku. Nowy Peugeot napędzany jest hybrydowym układem napędowym HYbrid4 łączącym jednostkę benzynową z silnikiem elektrycznym. Taki zespół generuje maksymalnie 340 KM

Przeczytaj też: Nowy Peugeot 308 sprzedaje się jak świeże bułeczki

Koncern chwali się, że do wykonania nadwozia użyto wysoko wytrzymałej stali i kompozytów, dzięki czemu pojazd jest niezwykle lekki. Na razie nie pokazano zdjęć wnętrza, jednak można się spodziewać, że będzie ono niezwykle stylowe, a przy jego wykończeniu zastosowano eleganckiej skóry naturalnej, aluminium lub inkrustacji z prawdziwego drewna.

Peugeot Exalt Concept zostanie oficjalnie pokazany publiczności na rozpoczynających się 20 kwietnia azjatyckich targach motoryzacyjnych w Pekinie. Nie podano na razie planowanej daty wprowadzenia modelu do sprzedaży.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: