SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot Fractal concept: elektryczne miejskie coupe zmieniające się w cabrio

Peugeot Fractal concept: elektryczne miejskie coupe zmieniające się w cabrio

01.09.2015, godz. 10:05
Peugeot Fractal concept
Peugeot Fractal concept foto: Peugeot

Ten samochód pewnie nigdy nie trafi do produkcji, ale za to przedstawia ciekawą koncepcją elektrycznego miejskiego coupe zamieniającego się w kabriolet.

Peugeot Fractal concept to niespodziewana premiera przyszykowana na targi we Frankfurcie. Konstrukcja to niewielkie 4-osobowe coupe typu 2+2 o bardzo nowoczesnej stylistyce, które po zdjęciu sztywnego dachu zamienia się w kabriolet. Projekt mierzy 3.81 m długości i 1.77 m szerokości, a jego masa własna to zaledwie 1000 kg.

Zobacz: Peugeot 308 Racing Cup: wyścigowa wersja kompaktu

Za napęd odpowiadają dwie jednostki elektryczne, każda o mocy 168 KM (łączna moc zestawu to 335 KM). Jeden silnik ułożono z przodu, a drugi z tyłu, co sprawia, że Peugeot Fractal dysponuje napędem na cztery koła. Dostarczane osiągi są na poziomie hot-hatcha klasy B, bo przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 6,8 sekundy. Zasięg na pełnym naładowaniu baterii to około 450 km.

Podwozie wyposażone w regulowane zawieszenie pozwala na zmianę wysokości w celu poprawienia aerodynamiki. Prześwit może wynosić od 70 mm na autostradzie, do 110 mm w mieście. Dla podniesienia bezpieczeństwa, ciche elektryczne auto otrzymało specjalny system nagłośnieniowy, informujący otoczenie o obecności pojazdu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: