SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot i-Cockpit - tak mają wyglądać wnętrza przyszłych Peugeotów

Peugeot i-Cockpit - tak mają wyglądać wnętrza przyszłych Peugeotów

20.04.2016, godz. 11:35
Peugeot i-Cockpit
Peugeot i-Cockpit foto: Peugeot

Oto wizja wnętrza przyszłości według marki Peugeot. Francuska firma prezentuje i-Cockpit, który został stworzony z myślą o intuicyjnym i naturalnym prowadzeniu auta. Takie wnętrze jest koncepcją stanowiącą zapowiedź wyglądu wnętrza przyszłych modeli marki.

Dążenie do zapewnienia większej przyjemności z jazdy skłoniło markę Peugeot kilka lat temu do podjęcia prac nad zmianą architektury miejsca kierowcy. Wszystko w celu zapewnienia jeszcze lepszych warunków prowadzenia auta. Testy i badania doprowadziły do powstania innowacyjnej koncepcji nazwanej - PEUGEOT i-Cockpit®.

Czytaj: TEST Peugeot 308 SW GT 1.6 THP: bagażówka z pazurem

Elementy składowe PEUGEOT i-Cockpit®:

- Kompaktowa kierownica, zapewniająca większą zwrotność i potęgująca doznania z jazdy. Z uwagi na mniejsze rozwarcie ramion zmniejsza się amplituda ruchów przy wykonywaniu manewrów. Powoduje to zwiększenie szybkości i zręczności manewrów kierowcy, zapewniając mu jednocześnie bardziej rozluźnioną pozycję za kierownicą.

- Wyświetlacz w polu widzenia drogi pokazujący kierowcy najważniejsze informacje związane z prowadzeniem samochodu. Pozwala skupić się na torze jazdy bez odrywania wzroku od drogi. Ergonomiczna pozycja ciała, możliwa dzięki kompaktowemu rozmiarowi kierownicy, zwiększa poziom komfortu kierowcy i zmniejsza jego zmęczenie.

- Duży dotykowy ekran wyświetlający rozmieszczone w intuicyjny sposób elementy sterowania systemami związanymi z komfortem podróżowania (radio, klimatyzacja, itd.) i umożliwiający obsługę w naturalny sposób wszystkich urządzeń pokładowych.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: