SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Peugeot RCZ R wejdzie do produkcji. Premiera na Festiwalu Prędkości w Goodwood - ZDJĘCIA

Peugeot RCZ R wejdzie do produkcji. Premiera na Festiwalu Prędkości w Goodwood - ZDJĘCIA

17.06.2013, godz. 13:25
Peugeot RCZ R Concept
foto: Peugeot

Peugeot RCZ przeszedł niedawno facelifting, lecz to nie jedyna nowość dotycząca tego ciekawego modelu. Francuski producent zdecydował się również wypuścić na rynek jego mocniejszą wersję, o dodatkowym oznaczeniu literą R. Już 200 KM wraz ze świetnym prowadzeniem sprawia, że samochód ten jest obiektem pożądani. Najnowszy projekt ma mieć pod maską jeszcze większą moc 260 KM, co ucieszy przede wszystkim fanów mocnych przednionapędówek. Najmocniejszy RCZ w fazie gotowej do produkcji ujrzy światło dzienne na Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Prototyp RCZ R został pokazany po raz pierwszy na salonie samochodowym w Paryżu w ubiegłym roku. Zdjęcia przedstawiają pojazd koncepcyjny, jednak jest on na tyle zbliżony stylistyką do obecnie produkowanego RCZ po faceliftingu, iż można uznać że jego wygląd nie ulegnie zmianie i w podobnej formie wejdzie do seryjnej produkcji.

Peugeot RCZ R będzie dysponował tą samą benzynową, turbodoładowaną jednostką napędową 1.6-litra THP, która jest obecnie montowana w słabszych odmianach (156 KM i 200 KM). Natomiast w wersji R silnik podkręcono do 260 KM, dzięki czemu jest to najmocniejszy Peugeot w historii firmy. Szczegółowe dane techniczne nie są jeszcze znane. Aktualnie wiadomo tylko, że samochód otrzyma sztywniejsze zawieszenie, specjalny wzór felg oraz to co najważniejsze w autach FWD - dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Początkowo mówiono o zastosowaniu napędu na wszystkie koła, najwyraźniej jednak producent uznał to za zbyt drogie rozwiązanie w porównaniu do oczekiwanych efektów.

Samochód zaliczy debiut na Festiwalu Prędkości w Goodwood (11-14 lipca). Po tym wydarzeniu powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących tego modelu.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: