SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Piekielnie szybkie Audi RS6 Avant i RS7 Sportback performance na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

Piekielnie szybkie Audi RS6 Avant i RS7 Sportback performance na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

06.04.2016, godz. 13:09
Audi RS7 Sportback performance
Audi RS7 Sportback performance foto: zdjęcia własne

Jeszcze większa moc i ogromna wydajność zaparkowała na stoisku Audi podczas targów Motor Show Poznań 2016. Audi fabrycznie podrasowało turbodoładowany silnik 4.0 TFSI V8 montowany w modelach Audi RS6 Avant i Audi RS7 Sportback.

Audi wprowadza nową nazwę performance do modeli Audi RS6 Avant i Audi RS7. Co ta nazwa oznacza? To co najważniejsze, to jednostka 4.0 TFSI V8 biturbo po zastrzyku mocy. Zamiast 560 KM i 700 Nm, teraz motor generuje 605 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągnięto to dzięki zmianie systemu zarządzania pracą silnika, zwiększono liczbę obrotów i podwyższono ciśnienie doładowania. Standardowa, ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów tiptronic została zestrojona maksymalnie sportowo.

Zobacz: Nowości motoryzacyjne targów w Poznaniu 2016 - GALERIA

Dawka dodatkowych sił w napędzie pozwoliła zmniejszyć czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h z 3,9 s, do 3,7 sekundy. By przyspieszyć od 0 do 200 km/h, auta potrzebują jedynie 12,1 sekundy (o 1,4 sekundy mniej niż modele bazowe RS). Wyposażone w opcjonalny pakiet "Dynamic", zwiększają maksymalną prędkość z 250 do 280, lub 305 km/h. Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) posiada tryb sportowy, który w razie potrzeby można dezaktywować.

Stały napęd na cztery koła quattro, za pośrednictwem międzyosiowego mechanizmu różnicowego, przenosi moc silnika na jezdnię i zmiennie, zależnie od potrzeb, rozdziela moment obrotowy między osiami. Standardowo, 40 procent momentu przekazywane jest na oś przednią, a 60 procent na oś tylną. W razie konieczności, wspiera go ingerencja selektywnego sterowania rozkładem momentu między kołami. Na życzenie, Audi uzupełnia układ quattro o sportowy mechanizm różnicowy przy tylnej osi.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: