SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Piękne Infiniti Q60 na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

Piękne Infiniti Q60 na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

05.04.2016, godz. 17:32
Infiniti Q60
Infiniti Q60 foto: zdjęcia własne

Infiniti Q60, czyli nowe sportowe coupe japońskiej marki premium zostało pokazane w Polsce. Auto przyjechało na wystawę motoryzacyjną Motor Show Poznań 2016 i zachwyciło zwiedzających piękną linią nadwozia. Samochód w sprzedaży pojawi się dopiero jesienią, ale nie stoi to na przeszkodzie składania zamówień w ciemno, co zrobił już jeden Polak.

Śmiały design oraz moc przecinających się linii i przetłoczeń, pozwoliły na stworzenie dynamicznej sylwetki coupe nowego Infiniti Q60. Samochód ten jest najnowszym produkcyjnym dziełem luksusowej marki należącej do Nissana, i już niebawem trafi do światowej sprzedaży. Q60 Coupe z wnętrzem mocno przypominającym projekt znany już z sedana Q50, zastępuje w portfolio model G37 Coupe produkowany od 2008 roku.

Przeczytaj: TEST Infiniti Q30 Sport: design i technika drogą do sukcesu

Jednostka 3.0 V6 twin-turbo użyta do napędu nowości Infiniti, jest zupełnie nową konstrukcją. Napęd skonstruowano z myślą o zwiększeniu radości z jazdy, oddając kierowcy do dyspozycji wyższą moc i moment obrotowy. Silnik jest lżejszy o 19 proc. i ma zredukowany rozmiar w stosunku do starszych silników V6 Infiniti. Efekt ten uzyskano po zastosowaniu aluminiowego i bardziej zwartego bloku cylindrów. Nowa jednostka dostępna będzie w dwóch wariantach mocy. Potężniejszy wariant rozwija 405 KM i 475 Nm. Słabszy oferuje 304 KM i 400 Nm. Napęd standardowo kierowany jest na tylne koła, a w opcji pojawi się wariant AWD. Podstawą oferty będzie silnik benzynowy 2.0 litra z turbodoładowaniem o mocy 211 KM. Wszystkie silniki współpracują z siedmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Interesujący jest fakt, że ogromną odwagą, zaufaniem i determinacją wykazał się Polak, który bez oglądania, bez testowania i zasiadania w aucie, zamówił Infiniti Q60 jako pierwsza osoba na świecie. Pan Jacek Kreisel zrobił to jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży, nie znając nawet ceny.

Źródło: tv.se.pl
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: