SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwsza dostawa motocykli Yamaha MT-10 już w Polsce

Pierwsza dostawa motocykli Yamaha MT-10 już w Polsce

23.05.2016, godz. 14:25
Yamaha MT-10
Yamaha MT-10 foto: Yamaha

Do polskich salonów Yamahy wjeżdżają pierwsze egzemplarze najgorętszej premiery tego sezonu – MT-10. Topowy hyper naked z mrocznej serii "Dark Side of Japan" to najmocniejszy w historii model z gamy MT

Silnik motocykla generuje imponujące 160 KM i moment obrotowy 111 Nm. Według producenta, oprócz świetnych osiągów potrafi zapewnić wygodę w codziennym użytkowaniu.  Sprzęt został oficjalnie zaprezentowany jesienią 2015 roku na targach EICMA, a następnie pokazany w marcu na poznańskim Motorshow.

Zobacz: Valentino Rossi uczy jeździć MotoBota Yamahy – WIDEO

Yamaha MT-10 to najpotężniejszy naked w całej ofercie Yamahy. Napędza go zmodyfikowany silnik z R1 o pojemności 998 cm3, wykonany w technologii crossplane, osadzony w aluminiowej ramie typu Deltabox o bardzo krótkim rozstawie osi, który sprzyja naturalnej pozycji jazdy. Według producenta, MT-10 zapewnia imponującą moc przy jednoczesnym zachowaniu niezrównanej w swojej klasie zwrotności i poczuciu pełnej kontroli.

Wejdź: Yamaha Sports Ride Concept: auto od producenta motocykli

O tę ostatnią dba rozbudowana elektronika, obejmująca m.in. system elektronicznie sterowanej przepustnicy YCC-T, trzystopniową kontrolę trakcji czy D-MODE z trzema trybami pracy silnika umożliwiającymi dostosowanie charakterystyki motocykla do zróżnicowanych warunków jazdy. W celu zapewnienia precyzyjnej kontroli podczas przyspieszania i zwalniania motocykl został wyposażony w sprzęgło antyhoppingowe z funkcją docisku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: