SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwsza elektryczna Skoda to... Kodiaq!

Pierwsza elektryczna Skoda to... Kodiaq!

14.03.2017, godz. 11:53
Skoda Vision S
Skoda Vision S foto: SuperAuto24.pl

Okazuje się, że podczas salonu samochodowego w Genewie Skoda nie odsłoniła wszystkich kart. Na kolejną imprezę – tym razem w Szanghaju – przywiezie ona elektrycznego Kodiaqa!

Na razie elektryczny samochód będzie ukrywał się pod zupełnie inną, koncepcyjną nazwą, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze eskperymenty czeskiego producenta, z dużą pewnością możemy mówić o Kodiaqu „pod napięciem”. Prezentowany na zdjęciach Vision S napędzany był całkiem niedawno przez układ hybrydowy – przerobienie go na elektryka nie będzie więc problemem.

Zobacz też: Polak nie eksperymentuje przy kupnie auta

O elektrycznych planach czeskiej marki poinformował Christian Strube odpowiedzialny za rozwój technologiczny marki. Potwierdził on, że koncept już jest już w trakcie przygotowań. Ma być gotowy jeszcze w kwietniu.

Elektryczna Skoda zostanie oparta na płycie MEB koncernu VAG. Płyta podłogowa zostanie wykorzystana w rozmaitych pojazdach całej marki, lecz nie trafią one do produkcji wcześniej niż w 2020 roku. Znacznie szybciej na drogach pojawią się za to elektryczne Volkswageny z nowej serii I.D.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: