SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwsza wpadka Porsche Macan! Musiała pomóc Dacia Duster

Pierwsza wpadka Porsche Macan! Musiała pomóc Dacia Duster

10.04.2014, godz. 13:04
Pierwsza wpadka Porsche Macan! Musiała pomóc Dacia Duster
foto: Twitter

Przeciwnicy wszelkiej maści SUV-ów będą bardzo zadowoleni. Ostatnio miała miejsce chyba najbardziej żenująca prezentacja nowego samochodu w historii. Podczas pierwszych jazd testowych Porsche Macana, odbywających się w malowniczo położonym Maroko, niemiecki SUV utknął podczas prób w terenie. W opresjach pomogła mu kilka razy tańsza Dacia Duster!

Rumuńska marka nie mogła sobie wymarzyć lepszej reklamy, i to w dodatku zupełnie darmowej. Incydent miał miejsce podczas zorganizowanej ostatnio oficjalnej prezentacji Porsche Macana w Maroko, gdzie zaproszono dziennikarzy z czołowych tytułów prasy motoryzacyjnej. Jeden z biorących udział w imprezie redaktorów, Gavin Green, wrzucił na Twittera zdjęcie pokazujące jak Dacia Duster udziela pomocy znacznie droższemu SUV-owi spod znaku Porsche.

Zobacz też: Nowe Porsche Macan: polskie ceny już oficjalne podane

Całe zdarzenie to niewątpliwie plama na honorze niemieckiej marki. Sytuacja nie byłaby aż tak żenująca, gdyby Porsche wzięło wcześniej pod uwagę taką ewentualność. Wystarczyło mieć w zapasie większe Cayenne z off-roadowymi oponami, które bez problemu pomogłoby w opresjach. W praktyce to zabawne zdarzenie nie powinno mieć większego wpływu na przyszłe wyniki sprzedaży nowego Macana, jednak luksusowo kojarzona marka powinna unikać takich wpadek. Za to przedstawiciele Dacii są na pewno bardzo zadowoleni z darmowej reklamy.

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: