SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Istotna zapowiedź nowego BMW serii 5 (G30)!

Istotna zapowiedź nowego BMW serii 5 (G30)!

08.09.2016, godz. 16:04
Pierwsza zapowiedź nowego BMW serii 5 (G30)!
BMW 5 G30 foto: materiały prasowe

Nie wiemy kiedy dokładnie bawarski producent pochwali się nową BMW 5 ukrytą pod nazwą kodową G30. Dane techniczne na razie pozostają nieznane, jednak w sieci pojawił się krótki teaser na którym można wyłapać kilka szczegółów.

Premiera filmu, w którym zauważyć można przede wszystkim tylne światła w technologii LED, daje nadzieję, że kolejna generacja jednego z najważniejszych modeli BMW pojawi się na salonie samochodowym w Paryżu. Z drugiej strony pożegnalna seria M5 Competition zagościła w salonach dopiero w połowie lipca tego roku. O wiele bardziej prawdopodobnym terminem premiery kultowej "piątki" jest styczeń przyszłego roku, kiedy to będą miały miejsce targi motoryzacyjne w Detroid.

Wiemy natomiast, że BMW 5 (G30) będzie oparte na nowej platformie CLAR. Prognozy wskazują, że dzięki użyciu aluminium, włókna węglowego oraz wysokowytrzymałej stali, „piątka” zrzuci około 80 kilogramów w stosunku do poprzedniczki (F30).

Zobacz też: BMW Z4 to już historia. Koniec produkcji roadstera!

Podstawowym silnikiem może być trzycylindrowe serduszko o pojemności 1,5 litra. Sądzimy jednak, że bardziej realna jako „baza” jest czterocylindrowa jednostka, również należy się spodziewać trzylitrowych, rzędowych „szóstek”. Wersja M zostanie zaprezentowana później, w tym wypadku pod maską znajdzie się motor o pojemności 4.4 litra. Nie będzie zaskoczeniem obecność w gamie wersji plug-in.

Pod względem wyposażenia BMW 5 (G30) przejmie rozwiązania z flagowej serii 7, która chwali się sterowaniem gestami czy laserowymi reflektorami.

BMW serii 5 będzie konkurować z Volvo S90, Jaguarem XF, Lexusem GS a także tradycyjnie z Audi A6 oraz Mercedesem klasy E.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: