SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwsze na świecie auto z drukarki 3d już wkrótce będzie można zamówić!

Pierwsze na świecie auto z drukarki 3d już wkrótce będzie można zamówić!

10.11.2015, godz. 14:17

Local Motors to nieduża firma ze stanu Arizona w USA, która realizuje pomysł samochodu wydrukowanego w drukarce 3D. Pierwsze egzemplarze już nawijają kilometry na koła, a producent obiecuje, że wiosną 2016 roku zacznie przyjmować na niego zamówienia, a w 2017 roku dostarczy pierwsze egzemplarze właścicielom. Cena? Tanio nie będzie.

LM3D - taką nazwę otrzymał pierwszy na świecie samochód wydrukowany w 3D. Tak naprawdę to wydrukowane zostało nadwozie i niektóre części podwozia tego auta. Obecnie około 75% całego pojazdu jest wytworzone w drukarce 3D, jednak inżynierowie Local Motors pracują nad tym, żeby podnieść tę wartość do 90%.

Zobacz też: Top 10: auta na baterie z najlepszym przyspieszeniem

Local Motors LM3D został zaprojektowany przez Kevina Lo, którego propozycja pokonała w głosowaniu kilka innych wizji designerów. A dzięki temu, że panele nadwozia są drukowane, można niemal dowolnie je modyfikować i zmieniać ich kształt. Wiemy, że jest napędzane silnikiem elektrycznym, jednak nie znamy jeszcze jego osiągów. Obecnie trwają testy drogowe, a w przyszłym roku Local Motors chce poddać LM3D testom zderzeniowym i zdobyć wszystkie certyfikaty, aby auto legalnie mogło poruszać się po publicznych drogach. Gotowy wóz ma kosztować 53 tysiące dolarów.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: