SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwszy egzemplarz nowego Forda Mustanga do wylicytowania. Auto trafi na aukcję charytatywną

Pierwszy egzemplarz nowego Forda Mustanga do wylicytowania. Auto trafi na aukcję charytatywną

24.12.2013, godz. 10:58
nowy Ford Mustang 2015
foto: Ford

Nowy Ford Mustang wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie. Jego produkcja seryjna ruszy dopiero za kilka miesięcy, jednak pierwszy egzemplarz amerykańskiego coupe zostanie zlicytowany 18 stycznia 2014 roku na aukcji charytatywnej w USA. Kolekcjonerzy już zacierają ręce.

Pierwszy egzemplarz Forda Mustanga w odmianie GT trafi na aukcję Barrett-Jackson w Scottsdale (USA), gdzie licytują przeważnie kolekcjonerzy aut. Aukcja odbędzie sie już 18 stycznia przyszłego roku, a cały dochód z niej zostanie przekazany fundacji Juvenile Diabetes Research Foundation prowadzącej badania nad cukrzycą typu 1. Zwycięzca będzie mógł dowolnie skonfigurować swój nowy pojazd pod względem koloru nadwozia i wykończenia wnętrza.

Zobacz też: Nowe wcielenie legendy: Ford Mustang XXI wieku

Nowy Ford Mustang może być napędzany m.in. przez benzynowy silnik V8 o pojemności 5-litrów, który generuje 426 KM i 529 Nm, lub przez turbodoładowany motor benzynowy EcoBoost o pojemności 2,3-litra o mocy 309 KM i momencie obrotowym na poziomie 407 Nm. Jednostki napędowe mogą być połączone z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd trafia klasycznie na tylną oś.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: