SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwszy Ford Mustang GT szóstej generacji zlicytowany za blisko 1 mln zł

Pierwszy Ford Mustang GT szóstej generacji zlicytowany za blisko 1 mln zł

21.01.2014, godz. 12:17
Pierwszy Ford Mustang VI generacji zlicytowany
foto: Ford

Na aukcji charytatywnej w Stanach Zjednoczonych sprzedano pierwszy egzemplarz najnowszej generacji Forda Mustanga. Amerykańskie coupe z galopującym koniem w logotypie, zostało zlicytowane 18 stycznia za kwotę 300 tys. dolarów (ok. 920 tys. zł).

Pierwszy egzemplarz Forda Mustanga w odmianie GT trafi na aukcję Barrett-Jackson w Scottsdale, w Arizonie, podczas której licytują przeważnie kolekcjonerzy aut. Pieniądze ze sprzedanego egzemplarza z numerem jeden, zasilą konto fundacji Juvenile Diabetes Research Foundation, prowadzącej badania nad cukrzycą typu 1.

Zobacz też: Nowe wcielenie legendy: Ford Mustang XXI wieku

Szczęśliwy nabywca, który zdecydował wydać na pojazd blisko 1 milion złotych, będzie mógł dowolnie skonfigurować pojazd pod względem koloru nadwozia i wykończenia wnętrza, gdy tylko zostanie uruchomiona jego seryjna produkcja.

Nowy Ford Mustang może być napędzany m.in. przez benzynowy silnik V8 o pojemności 5-litrów, który generuje 426 KM i 529 Nm, lub przez turbodoładowany motor benzynowy EcoBoost o pojemności 2.3-litra o mocy 309 KM i momencie obrotowym na poziomie 407 Nm. Jednostki napędowe mogą być połączone z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów, a napęd trafia klasycznie na tylną oś.

WIDEO - tak licytowano pierwszy numer nowego Forda Mustanga

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: