SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwszy seryjny samochód na wodór hitem! Mirai przerosła możliwości Toyoty – ZDJĘCIA

Pierwszy seryjny samochód na wodór hitem! Mirai przerosła możliwości Toyoty – ZDJĘCIA

19.01.2015, godz. 15:19
Toyota Mirai
Toyota Mirai foto: toyota

Popyt na wodorową Toyotę Mirari przerósł najśmielsze oczekiwania. W zaledwie miesiąc japoński koncern zebrał ponad 1500 zamówień na to egzotyczne auto. Czy to początek na wodorowy bum?

Od grudnia 2014, kiedy rozpoczęło się zbieranie zamówień na wodorowe Mirai, wpłynęło ich ponad 1500. Sama Toyota planowała sprzedaż czterokrotnie mniejszą co przełoży się na czas oczekiwania realizacji zamówienia. 60% zamówień pochodzi z instytucji, firm rządowych i prywatnych posiadających duże floty pojazdów. 40% od osób prywatnych.

Zobacz też: TEST Toyota GT86 2.0 Boxer TRD: w małym ciele wielki duch

Podstawą działania wodorowej Mirai jest energia elektryczna wytwarzana z wodoru w ogniwach paliwowych. Toyota chwali się, że auto może przejechać na jednym tankowaniu do 482 km. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 10 sekund a tankowanie do pełna trwa zaledwie 5 minut. Wodorowa Toyota Mirai oferowana jest jedynie w krajach, które posiadają lub rozwijana jest infrastruktura do tankowania wodoru.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: