SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pierwszy szkic Audi Q6: Mercedes GLE Coupe i BMW X6 mają czego się bać? - ZDJĘCIA

Pierwszy szkic Audi Q6: Mercedes GLE Coupe i BMW X6 mają czego się bać? - ZDJĘCIA

11.03.2015, godz. 14:48
2017 Audi Q6
2017 Audi Q6 foto: Audi

Audi pokazało pierwszy szkic najnowszego produktu, który pojawi się w dalszej przyszłości. Pod koniec 2017 roku ma zadebiutować rywal dla Mercedesa GLE Coupe i BMW X6. Audi Q6 ma być kolejnym reprezentantem sportowo-użytkowego coupe segmentu premium. Dodatkowo pojawi się wersja z napędem elektrycznym.

Obok tradycyjnego napędu spalinowego opartego o silniki z rodziny TDI i TFSI pojawi się również napęd elektryczny. Pod maskę Audi Q6 trafi prawdopodobnie napęd, który napędza Audi R8 e-tron. Zasięg na jednym ładowaniu akumulatorów oscylować ma w okolicy 300 km. Samo Audi Q6 zostanie oparte o modułową platformę MLB z której korzysta już m.in. odświeżone Audi Q7. Według informacji płynących z Ingolstadt Audi Q6 pojawi się na rynku nie wcześniej niż pod koniec 2017 roku.

Zobacz też: Dlaczego premium tyle kosztuje? TEST na przykładzie Audi A7 Sportback

Audi pracuje również nad największym usportowionym SUV-em w gamie - modelem Q8. Będzie to auto prawdopodobnie większe od Q7 o bardziej sportowym stylu, posiadające na pokładzie najnowocześniejszą technologię oraz rozwiązania dostępne obecnie w motoryzacji.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: