SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pikantna Skoda Superb SportLine dostępna w Polsce za 120 170 zł

Pikantna Skoda Superb SportLine dostępna w Polsce za 120 170 zł

05.07.2016, godz. 13:29
Skoda Superb SportLine
Skoda Superb SportLine foto: Skoda

Skoda Superb doczekała się nieco odważniejszej wersji. Odmiana Sportline dzięki zmianom stylizacyjnym nabrała nieco sportowych cech, a wzbogacone wyposażenie pozwala na znacznie więcej zabawy.

Skoda Superb SportLine cechuje się usportowioną stylizacją, którą przygotowano zarówno dla limuzyny, jaki i rodzinnego kombi. Superb SportLine wyróżnia się czarnym wykończeniem grilla i obudów lusterek bocznych oraz spoilerem na klapie kufra. Czarne są także 18- lub nawet 19-calowe antracytowe obręcze kół o wzorze Vega, a zawieszenie przybliżono do ziemi o 15 mm. Do kompletu zostały jeszcze fabrycznie przyciemnione szyby boczne i tylna.

Superb ten jest dostępny z jednym z ośmiu kolorów nadwozia, wśród których obok bieli i szarości pojawia się także czerwień Corrida i wyjątkowy, nowy kolor w gamie marki, metalizowany „Dragon Skin”.

Zobacz też: Skoda Superb SportLine na Motor Show Poznań 2016 - WIDEO

We wnętrzu można znaleźć specjalne przednie siedzenia z zagłówkami zintegrowanymi z konstrukcją oparć. Do tego wariant SportLine wyróżnia się specjalą tapicerką oraz ozdobnymi elementami imitującymi aluminium i włókno węglowe. Zmian pod maską nie ma. SportLine jest dostępny prawie ze wszystkimi wariantami silnikowych (z oferty wyłączono tylko dwa najsłabsze motory - 1.4 TSI i i 1.6 TDI).

Przeczytaj: TEST Skoda Superb Combi 2.0 TDI 190 KM Style

Sportowe kompetencje potwierdza rozbudowane: elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+, sportowe zawieszenie i dwustopniowa elektroniczna stabilizacja toru jazdy ESC. Funkcja wyboru profilu jazdy Driving Mode Selection może być uzupełniona także o regulację adaptacyjnego zawieszenia Dynamic Chassis Control. W wersji SportLine pojawia się po raz pierwszy w modelu Superb funkcja HMI Sport, umożliwiająca podgląd temperatury oleju i płynu chłodzącego oraz wskaźnik siły odśrodkowej.

Superb SportLine dostępny jest w polskich salonach już od 120 170 zł (za model Sportline limuzyna z silnikiem 1.4 TSI 150 KM ACT).

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: