SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pininfarina Sergio Concept wejdzie do produkcji - powstanie tylko kilka egzemplarzy - ZDJĘCIA + WIDEO

Pininfarina Sergio Concept wejdzie do produkcji - powstanie tylko kilka egzemplarzy - ZDJĘCIA + WIDEO

22.03.2013, godz. 13:00
Pininfarina Sergio Concept
foto:

Zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie niesamowity samochód Pininfarina Sergio Concept, będący oddaniem hołdu słynnemu designerowi Sergio Pininfarinie, zmarłemu w lipcu 2012 roku, trafi do produkcji. Okazuje się, że powstanie kilka egzemplarzy, a każdy z nich będzie kosztował około trzech milionów euro.

Dwumiejscowy pojazd koncepcyjny studia projektowego Pininfarina, powstał w oparciu o Ferrari 458 Spider, co tłumaczy znaczki ze skaczącym koniec na karoserii. Centralnie umieszczony benzynowy silnik V8 Ferrari o pojemności 4.5-litra, został połączony z siedmiobiegową przekładnią sekwencyjną. Jednostka generuje moc 570 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To gwarantuje ekstremalne osiągi - przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Auto waży tylko 1280 kilogramów. Jego długości to 4550 mm, szerokości mierzy 1940 mm, a wysokości 1140 mm. Cechą wyróżniającą model Sergio jest brak przedniej szyby. To oznacza, że pasażerowie są zobowiązani do zakładania kasków podczas jazdy. Fabio Filippini, główny projektant firmy, przyznał jednak, że klienci, którzy zamówią Pininfarinę Sergio, mogą sobie zażyczyć instalację przedniej szyby, która jest przewidziana do auta.

>>> Sergio Pininfarina nie żyje - wybitny włoski stylista aut zmarł w wieku 85 lat <<<

Pininfarina Sergio Concept jest swoistym hołdem dla zmarłego w lipcu zeszłego roku Sergio Pininfariny. W wywiadzie udzielonym serwisowi "Automotive News Europe", obecny szef Pininfariny Silvio Angori potwierdził informację o wprowadzeniu koncepcyjnego modelu do produkcji. Powstanie tylko parę sztuk, a na każdą z nich trzeb będzie wyłożyć około trzech milionów euro.

WIDEO - tak budowano Pininfarinę Sergio Concept

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: