SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Podniesione Volvo V60 Cross Country nową odmianą szwedzkiego kombi - WIDEO

Podniesione Volvo V60 Cross Country nową odmianą szwedzkiego kombi - WIDEO

06.03.2015, godz. 19:01
Volvo V60 CrossCountry
Volvo V60 CrossCountry foto: zdjęcia własne

Moda na podwyższone pojazdy o większych możliwościach poruszania się poza utwardzonymi drogami nie zamierza ustępować. Volvo zdając sobie sprawę z zapotrzebowania na takie pojazdy, rozszerza ofertę modeli z dopiskiem Cross Country w nazwie.

Europejska premiera nowego modelu Volvo V60 Cross Country potwierdza zainteresowanie klientów podwyższonymi ekskluzywnymi pojazdami klasy D i E na naszym kontynencie. Wielu producentów ma w swoich ofertach pojazdy kombi tych właśnie segmentów, które dzięki specjalnemu przygotowaniu i napędowi wpisują się w grono aut o przełajowych właściwościach.

Zobacz też: Volvo S60 Cross Country: sedan z podniesionym zawieszeniem - GALERIA

Takie też ma być nowe V60 Cross Country o zwiększonym prześwicie. Zawieszenie zostało poprawione i wzmocnione, przy wykorzystaniu podzespołów z XC70. W aucie zastosowano układ kontroli trakcji oraz system zarządzania momentem obrotowym, przekazywanym na napędzane koła. Pod względem wizualnym zderzaki, progi oraz nadkola wyposażono w widoczne osłony.

Przy okazji debiutu tego modelu, Volvo pochwaliło się silnikiem D5 Twin Engine. Motor to hybryda - spalinowy silnik wysokoprężny dostarcza 163 KM, a elektryczny generuje 68 KM z baterii litowo-jonowych o łącznej pojemności 11.2 kWh. W efekcie przy zaangażowaniu obu napędów i pełnej mocy przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6.9 sekundy.

Źródło: Marek Adamowicz
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: