SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Pół wieku Forda Mustanga - tak zmieniała się legenda - WIDEO + GALERIA

Pół wieku Forda Mustanga - tak zmieniała się legenda - WIDEO + GALERIA

19.04.2014, godz. 02:55
Ford Mustang 1964
foto: Ford

Ford Mustang - jeden z największych symboli amerykańskiej motoryzacji skończył 50 lat. Pierwsza generacja tego legendarnego wozu zadebiutowała oficjalnie 17 kwietnia 1964 roku. Auto okazało się tak spektakularne, że w rekordowym tempie stało się hitem sprzedaży i osiągnęło status pojazdu kultowego.

Auto mimo, iż nie było jakoś nadzwyczaj rozwinięte pod względem zastosowanej technologii, posiadało sensacyjny wygląd i miało w sobie "to coś". Zapoczątkowało w USA klasę tak zwanych pojazdów typu "pony cars", charakteryzujących się wydłużonym przodem i stosunkowo krótkim bagażnikiem.

Zobacz też: Ford Mustang na dachu wieżowca! Jak on się tam znalazł? - WIDEO

Na przestrzeni lat samochód przechodził kolejne modernizacje, a co jakiś czas powstawały całkiem nowe jego ewolucje. Mimo upływu czasu, dzisiejszy Mustang zachował charakterystyczne cechy pierwowzoru i do dziś prezentuje się wybitnie na tle konkurencji. Prezentowany filmik rewelacyjnie obrazuje, jak inżynierom przez 50 lat udawało się zachować to, co w stylistyce samochodu z galopującym koniem w logo jest najlepsze.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: