SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Polacy kochają nowe Volkswageny! Niemieckie auta to hit sprzedaży

Polacy kochają nowe Volkswageny! Niemieckie auta to hit sprzedaży

09.07.2014, godz. 12:40
Volkswagen Golf 7
foto: Volkswagen

Samochody marki Volkswagen są jednymi z najczęściej wybieranych aut w naszym kraju. Potwierdza to duży wzrost rejestracji aut w ciągu sześciu pierwszych miesięcy roku 2014. Od 1 stycznia do końca czerwca zarejestrowano dokładnie 16 946 nowych samochodów osobowych tej marki.

Volkswagen zanotował świetne wyniki w Polsce. Rejestracja 16 946 sztuk to wynik o 24,32 procent większy, niż w analogicznym okresie w minionego roku 2013 (13 631 sztuk). Udział w rynku wzrósł tym samym do 9,74 procent, co stawia markę na drugim miejscu pod względem ilości zarejestrowanych aut w Polsce. Dla porównania pierwsza jest Skoda z wynikiem 24 269 zarejestrowanych sztuk.

Czytaj też: Audi pobiło swój rekord polskiej sprzedaży nowych aut

Volkswagen swój wielki sukces zawdzięcza m.in. ofercie pojazdów osobowych z homologacją ciężarową. Popularność aut "z kratką" wynikająca z przywrócenia tymczasowej możliwości pełnego odliczenia podatku VAT od zakupu auta firmowego, spowodowała w lutym i marcu prawdziwy sprzedażowy boom.

Jakie modele Polacy kupują najczęściej? Największą popularnością klientów w pierwszym półroczu 2014 r. cieszyły się: Golf (4340 szt.), Passat (3634 sztuk) oraz Tiguan (2510 sztuk).

Inną ciekawostką jest, że Volkswagen w ujęciu globalnym, po raz pierwszy sprzedał od stycznia do czerwca ponad trzy miliony samochodów osobowych na świecie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: