SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Polacy zbudowali kosmiczny czołg PL–01 Concept - ZDJĘCIA

Polacy zbudowali kosmiczny czołg PL–01 Concept - ZDJĘCIA

23.09.2013, godz. 18:34
polski czołg PL – 01 Concept
foto:

Oto przyszłość naszej armii. Jest uzbrojony po zęby, szybki i doskonale chroni swoją załogę. Co jednak najważniejsze zaprojektowany został przez krajowych inżynierów z Polskiego Holdingu Obronnego.

"Super Express" jako jeden z nielicznych mógł w warunkach polowych obejrzeć PL–01 Concept. To wczesny projekt czołgu, który być może już w 2018 trafi do seryjnej produkcji oraz naszej armii.

Jego głównym zastosowaniem będzie walka z pojazdami przeciwnika, oraz ochrona i wsparcie bojowe takich maszyn jak Rosomaki oraz BWP. I będzie do tego świetnie przygotowany. Podstawę uzbrojenia stanowi bowiem 120 mm armata mogąca oddawać strzały co 10 sekund. W bezzałogowej wieży znajduje się tez sprzężony z nim karabin, a kolejny, zdalnie sterowany, jest umieszczony na jej wierzchołku. Do tego pojazd posiada wyrzutniki flar oraz tzw. aktywne systemy obrony zdolne niszczyć nadlatujące pociski.

>>> Pojazdy Wojsk Lądowych współczesnego Wojska Polskiego - GALERIA <<<

Jego kosmicznie ukształtowany pancerz ma go chronić przed wykryciem i atakiem przy pomocy termowizji. Nie przeszkadza mu to w tym, żeby dobrze wyglądać. Jak się bowiem dowiedzieliśmy, przy projektowaniu jego wyglądu brał udział stylista na co dzień pracujący dla Ferrari. Do poruszania wykorzystywane są stalowe lub gumowe gąsienice, a napęd ma stanowić silnik hybrydowy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: