SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Polska CENA odświeżonego Chevroleta Camaro 2013

Polska CENA odświeżonego Chevroleta Camaro 2013

07.06.2013, godz. 12:00
Chevrolet Camaro
foto: Chevrolet

Każde pojawienie się Chevroleta Camaro na polskich drogach to uczta dla oczu i uszu przechodniów. Ten cudowny samochód ma w nadwiślańskim kraju całkiem sporą rzeszę fanów. Potężny i uzależniający dźwięk silnika V8 w połączeniu z bogatą historią oraz nieco komiksowym nadwoziem sprawiają, że każdy chce mieć w garażu takie auto. Przy cenie zaoferowanej przez polski oddział amerykańskiej marki, marzenie to można zrealizować stosunkowo niewielkim kosztem.

Od czasu prezentacji koncepcyjnego modelu piątej generacji w 2006 roku, samochód ten nie przechodził zbyt poważnych modyfikacji zarówno w kwestii wizualnej, jak i mechanicznej. Obecny facelifting jest jak dotąd najbardziej inwazyjnym zabiegiem, ponieważ nadwozie zostało przestylizowane pod względem aerodynamiki. Dzięki temu wzrośnie efektywność chłodzenia oraz stabilności podczas jazdy przy dużych prędkościach.

Nowe Camaro zmieniło się przede wszystkim w przednim i tylnym pasie nadwozie, przez co pojazd wygląda nowocześniej. Z przodu modyfikacji uległ dolny i górny wlot powietrza. Na masce pojawił się wylot powietrza przyczyniający się do lepszego odprowadzenia ciepła i pomagający ograniczyć siły nośne. Z tyłu natomiast umieszczono specjalnie wyprofilowaną pokrywę bagażnika oraz dyfuzor. We wnętrzu będzie można znaleźć opcjonalne elektrycznie regulowane przednie fotele Recaro obite skórą.

>>> Chevrolet Malibu ponownie odświeżony - ZDJĘCIA <<<

Pod maską Chevroleta niewiele się zmieniło, bowiem dalej pracuje tu benzynowy silnik o pojemności 6.2-litra o mocy 432 KM (w wersji z sześciobiegową przekładnią manualną) lub 405 KM w automacie z funkcją ręcznej zmiany przełożeń TAP Shift.

Odświeżone Camaro wjedzie do salonów w Europie pod koniec bieżącego roku. W Polsce ceny będą się rozpoczynać od 219 990 zł, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już we wrześniu.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: