SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Ponad 2 miliony kilometrów przejechane Oplem Vivaro

Ponad 2 miliony kilometrów przejechane Oplem Vivaro

19.11.2013, godz. 14:05
Opel Vivaro
foto: Opel

Ponad 2 miliony kilometrów pokonał Opel Vivaro eksploatowany przez jedną z firm przewozowych w woj. Kujawsko-Pomorskim. Auto wyprodukowane w 2007 r. w wersji osobowej, napędzane wysokoprężnym silnikiem 2.0 CDTi, trafiło na rynek wtórny z wynikiem 2 232 000 km.

Rekordowy Opel Vivaro był użytkowany w firmie przewozowej ŚliwaBus. Właściciel Waldemar Śliwiński zapytany, z czego najbardziej był zadowolony podczas użytkowania Opla, wymienił umiarkowane spalanie i niezawodność. Średnie zużycie oleju napędowego wynosiło 8,7 l/100km, co przy 9 osobach i bagażu na pokładzie jest bardzo dobrym osiągnięciem. Poza opisywanym egzemplarzem, Pan Śliwiński ma w swojej flocie na stałe jeszcze kilka innych Opli Vivaro.

Zobacz: Papież jeździ starym Renault 4 z przebiegiem 300 000 km!

- Vivaro to bardzo trwałe auto, a to niezbędne cechy w przypadku samochodów użytkowanych niemal codziennie na trasach przez całą Europę – mówi Śliwiński. - Np. klocki na przedniej osi wymienione zostały niedawno, po przejechaniu kolejnych 160 tys. km, a tylne – po 240 tys. km. Wyniki byłyby lepsze, ale trochę auto jeździło po Szwajcarii, a w górzystym terenie trzeba częściej korzystać z hamulców – powiedział właściciel.

Rekordowe Vivaro przechodziło w trakcie eksploatacji standardowe kontrole i standardowe wymiany elementów eksploatacyjnych. Z doświadczenia Waldemara Śliwińskiego wynika, że mniej więcej co 250 tys. km trzeba przejrzeć alternator, wymienić w nim szczotki i łożyska. Podobną trwałość miały wysprzęgliki hydraulicznego sprzęgła. Co ciekawe w aucie wciąż pozostały oryginalne amortyzatory na tylnej osi, czy układ wydechowy.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: