SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Poprawiona Mazda CX-5: lepsze wcielenie kompaktowego SUV-a - GALERIA

Poprawiona Mazda CX-5: lepsze wcielenie kompaktowego SUV-a - GALERIA

20.11.2014, godz. 12:12
Mazda CX-5 lifting 2015
Mazda CX-5 lifting 2015 foto: Mazda

Mazda CX-5, stojąca na czele gamy nowej generacji Mazdy, była pierwszym modelem, w jakim w pełni zastosowano Technologię SKYACTIV i motyw stylizacji KODO - Dusza Ruchu. Teraz kompaktowy SUV, który w 2011 roku dał początek Mazdom nowej generacji, przechodzi facelifting.

Na rok modelowy 2015 Mazda CX-5 otrzymuje ulepszenia, dzięki którym samochód nabiera większej wartości w zakresie jakości i funkcjonalności wnętrza, komfortu i ciszy jazdy oraz bezpieczeństwa.

Z zewnątrz przeprojektowano przedni grill z rozchodzącymi się poziomymi listewkami w kolorze szarym. Reflektory dostały zmienioną konstrukcją wewnętrzną i układ diod LED. Tylne lampy zespolone również zaprojektowane tak, by tworzyć znak świetlny ułożony z diod LED. Doszły nowe wzory felg aluminiowych, a paleta kolorów poszerzyła się o srebrny Sonic Silver Metallic oraz Titanium Flash Mica.

Zobacz też: Mazda 6 po liftingu: duża modernizacja wnętrza i korekty nadwozia - GALERIA

W kabinie szczególną uwagę zwrócono na poprawę jakości stosowanych materiałów i ozdób. Najważniejsza jest jednak lepsza funkcjonalność po zastosowaniu lepszego interfejsu. Dodano multimedialny system łączności samochodowej MZD Connect z 7-calowym wyświetlaczem w konsoli środkowej. Doszedł elektryczny hamulec postojowy, zwiększyła się pojemność kieszeni w drzwiach, a także schowka w konsoli środkowej. Modyfikacje objęły też przednie i tylne siedzenia, układ zawieszenia oraz wygłuszenia nadwozia. Efektem tych zmian jest wyższy komfort i cichsza kabina.

Ponadto udoskonalono napęd AWD i zwiększono oszczędność paliwa w warunkach rzeczywistych. Również w dziedzinie bezpieczeństwa wprowadzone zostały nowo opracowane technologie, w tym adaptacyjne reflektory LED nowej generacji (ALH). W gamie układów napędowych Mazdy CX-5 na rok 2015 znajdą się silniki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa SKYACTIV-G o pojemności 2.0 litra i 2.5 litra. Będzie też Diesel SKYACTIV-D o pojemności 2.2 litra. W przekazaniu napędu współpracują z nimi sześciobiegowe skrzynie: automatyczna SKYACTIV-Drive i ręczna SKYACTIV-MT. W ofercie występuje również układ napędowy na 4 koła nowej generacji.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: