SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Poprawiony Volkswagen Beetle: nowe silniki i multimedia – ZDJĘCIA

Poprawiony Volkswagen Beetle: nowe silniki i multimedia – ZDJĘCIA

22.11.2014, godz. 15:26
Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle foto: Volkswagen

Volkswagen wprowadził drobne poprawki do oferty modelu Beetle. Jest bardziej ekologicznie i nowocześnie. Duża ilość jednostek napędowych i spore możliwości doposażenia w systemy ułatwiające podróż mogą być mocnymi argumentami przemawiającymi za Volkswagenem Beetle'm.

Jednostki napędowe przedstawione klientom w ofercie to 3 benzynowe (1.2 TSI 105 KM, 1.4 TSI 150 KM i 2.0 TSI 220 KM) i 2 diesle (2.0 TDI 110 KM i 2.0 150 KM). Wszystkie spełniają wyśrubowane normy emisji spalin EURO 6. Dodatkowo przy najmocniejszym benzyniaku moc wzrosła z 211 KM do 220 KM. Volkswagen zapewnia, że spalanie spadło o 13 procent we wzmocnionym motorze. Skrzynia DSG została wyposażona w tryb "żeglowania", który powoduje automatyczne rozłączenie biegu kiedy kierowca nie naciska pedału przyspieszenia.

Przeczytaj również: TEST Volkswagen Beetle 2.0 TSI: czerpanie garściami z garbatej historii

Do oferty Volkswagena Beetle'a dołączają kolejne systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę podczas jazdy. Blind Spot kontroluje martwe pole podczas zmieniania pasa ruchu, jak również sprawdza czy nie nadjeżdża inny pojazd z boku podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego. Na liście wyposażenia dodatkowego umieszczono rozbudowany system nawigacyjny Discover Media.

Ceny poprawionego Volkswagena Beetle'a z silnikiem 1.2 TSI 105 KM w podstawowej wersji Design startują od kwoty 76 190 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: