SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Porsche 911 GUM Red Square Edition - tylko dla Rosjan

Porsche 911 GUM Red Square Edition - tylko dla Rosjan

13.07.2013, godz. 00:01
Porsche 911 GUM Red Square Edition
foto: Porsche

Porsche 911 w obecnym roku świętuje 50-lecie istnienia modelu, jednak specjalna wersja GUM Red Square Edition nie powstała tylko z tego powodu. Rok 2013 to również jubileusz 120-lecia Głównego Powszechnego Domu Towarowego GUM znajdującego się na placu Czerwonym w Moskwie. Rosjanie mają powody do radości.

Główny Powszechny Dom Towarowy GUM to 3-piętrowy budynek o długości 242-metrów, zaprojektowany przez architektów Aleksandra Pomierancewa i Władimira Szuchowa. Budowa trwała trzy lata, a sam budynek został oddany do użytku w 1893 roku. Dziś jest to ekskluzywne centrum handlowe, składające się z około 200 sklepów.

Porsche 911 w wersji GUM Red Square Edition bazuje na odmianie Carrera 4S. Jednostka napędowa 6-cylindrowy boxer o pojemności 3.8-litra, który rozwija 400 KM i 440 Nm, a napęd przekazywany jest na wszystkie koła. Co więcej wyjątkowy wariant otrzymał pakiet Sport Chrono, co pozwala na przyspieszenia 0-100 km/h w czasie 4.3 (z manualną przekładnią) lub 3.9 s (ze skrzynią PDK).

>>> Wojciech Szczęsny jeździ tuningowanym Porsche Cayenne od Lumma Design - WIDEO <<<

Nadwozie pokryto unikatowym lakierem "Pascha Red", zaś wnętrze zostało wykończone w kolorze Luxor Beige, dodano wstawki z mahoniu, a na progach pojawiły się płytki ze stali nierdzewnej z podświetlanym napisem "GUM Red Square". Przechodnie mogą również napawać się dźwiękiem sportowego układu wydechowego oraz zerkać na 20-calowe felgi Carrera Classic.

Porsche 911 GUM Red Square Edition będzie dostępne tylko i wyłącznie w Rosji, więc jeśli ktoś ma ochotę na wyjątkową edycję, powinien czym prędzej kupić bilet do Moskwy i przyszykować walizkę pełną pieniędzy.
autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: