SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Porsche 911 Targa: będzie powrót do kultowej klasyki?

Porsche 911 Targa: będzie powrót do kultowej klasyki?

15.12.2013, godz. 20:57
Porsche 911 Targa
foto:

Niedawno do internetu trafiły wizualizacje, które mogą przedstawiać Porsche 911 (991) w wersji Targa. Wszystko wskazuje na to, że są to ilustracje patentowe, więc już niebawem powinniśmy się dowiedzieć czegoś więcej o tym modelu. Niemcy wracają do klasycznych rozwiązań znanych ze starszych generacji, w których tylna szyba zachodziła aż na boki pojazdu.

Niedawno w sieci ukazały się zdjęcia, na których widać Porsche 911 (991) ze specyficznym nadwoziem Targa. Prawdopodobnie są to ilustracje patentowe, więc można się spodziewać, że już niedługo dowiemy się czegoś więcej o tym modelu. Na grafikach ewidentnie widać charakterystyczny, gruby słupek B oraz olbrzymią tylną szybę zachodzącą aż na boki pojazdu. Takie rozwiązanie pojawiło się w 911 już w roku 1966. Ostatnia generacja Targi niestety była pozbawiona tych cech - zamiast nich posiadała panoramiczny dach z odsuwanym do tyłu szklanym panelem. Teraz Niemcy chcą powrócić do klasyki. Plotki głoszą, że do napędzania 911 Targa posłużą dwa 6-cylindrowe silniki: 3.4 l o mocy 350 KM oraz 3.8 l o mocy 400 KM (Targa S).

Zobacz: Nowe Porsche 911 Turbo i Turbo S Cabriolet - ZDJĘCIA

Porsche jeszcze nie potwierdziło najświeższych informacji dotyczących odmiany Targa oraz jej wyglądu. Po rysunkach jednak widać, że inżynierowie pracują nad tą wersją i być może pojawi się ona w przyszłym roku. Fani marki gorąco wierzą, iż nowe auto zostanie zademonstrowane już na przyszłorocznych, marcowych targach samochodowych w Genewie. O tym czy tak się stanie i czy w ogóle charakterystyczne 911 powstanie, powinniśmy się przekonać w niedalekiej przyszłości.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: