SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Porsche Cayman GT4 i 911 GT3 RS na felgach Vossen

Porsche Cayman GT4 i 911 GT3 RS na felgach Vossen

30.11.2015, godz. 15:32
Porsche na felgach Vossen
Porsche na felgach Vossen foto: Vossen

Wymiana felg to podstawowa czynność poprawiająca wygląd auta. Zdarza się jednak, że fabryczne felgi pasują tak dobrze, że inny wzór obręczy nie pasuje do charakteru danego auta. Prezentujemy efekty sesji zdjęciowej, na potrzeby której zestawiono dwie najbardziej hardkorowe wersje Porsche, czyli Caymana GT4 i 911 GT3 RS postawione na kołach Vossen. Hot or not?

Nie da się przejść obojętnie obok takiego zestawu. Dwie najmocniejsze wersje sportowych modeli Porsche w ciemnej stylizacji, zostały dodatkowo postawione na świetnych kołach Vossen. Za pewne nie ma na świecie wielu właścicieli takiego duetu, ponieważ oba auta mają takie same przeznaczenie. To zabawki, którymi można bardzo szybko przemieszczać się na co dzień, a w weekend pobawić się w wyprzedzanie na torze wyścigowym.

Zobacz również: Pierwsze Porsche Classic Centre otwarte w Holandii

Cayman GT4 ma centralnie umieszczony sześciocylindrowy silnik typu boxer o pojemności 3.8 litra, który generuje moc 385 KM, do "setki" przyspiesza w 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 295 km/h. Drugi bohater zdjęć to 911 GT3 RS, z sześciocylindrowym boxerem 4.0 o mocy 500 KM, który pierwszą setkę osiąga w 3,3 sekundy, a zabawa w przyspieszanie kończy się po osiągnięciu 322 km/h. Jednak nie zawsze osiągi na papierze są najważniejsze. Oczywiście doceniamy brutalny charakter piekielnie szybkiego 911 GT3 RS, ale Cayman GT4 ma lepiej rozmieszczoną masę i jest lżejszy, dzięki czemu lepiej reaguje na polecenia kierowcy. Oba auta mają swoich zwolenników, dlatego wybór pozostawiamy wam.

Wracając do kół, Cayman GT4 stoi na felgach Vossen VPS-314s, a 911 GT3 RS uzbrojono w felgi Vossen VPS-303s z montażem na centralną nakrętkę.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: