SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Porsche Panamera drugiej generacji w zapowiedzi wideo

Porsche Panamera drugiej generacji w zapowiedzi wideo

07.06.2016, godz. 14:37
2017 Porsche Panamera
2017 Porsche Panamera foto: Porsche

Porsche jest już gotowe do prezentacji całkiem nowej Panamery. Zanim jednak sportowa limuzyna drugiej generacji zostanie odsłonięta, firma ze Stuttgartu wcześniej będzie podgrzewać atmosferę wyczekiwania serią teaserów. Pierwszy z nich w formie wideo można już oglądać w sieci.

Okazała Panamera będąca technologiczną mieszanką auta sportowego i luksusowego salonu, ma znacznie zmienić się względem obecnej wersji dostępnej w sprzedaży. Karoseria wzorem nowych produktów ze znaczkiem Porsche, zostanie bardziej wyostrzona i unowocześniona. Przykładowo pas tylny otrzyma linię zespolonych lamp wykonanych w LED-owej technologii, podobnych do tych z modelu 911 Targa.

Zobacz: Porsche 718 Cayman: coupe z 4-cylindrowy silnikiem

Wiadomo, że pod maskę Panamery w odmianie Turbo trafi całkiem nowy, bardzo wydajny motor benzynowy 3.0 V6 o mocy 550 KM i 770 Nm. Jednostka ta ma być wyposażona w system pozwalający oszczędzać paliwo odłączając 4 cylindry, w momentach kiedy nie są one potrzebne. Przedstawiciele firmy informują, że dzięki temu, będzie można zaoszczędzić nawet 30 procent paliwa. Pojawi się system Launch Control, skrętne koła tylnej osi, czy sportowy układ wydechowy.

Na więcej informacji na temat tego auta musimy cierpliwie czekać.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: