SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto nowości superauto nowości Porsche Panamera Exclusive Series: nowy wymiar ekskluzywności – ZDJĘCIA

Porsche Panamera Exclusive Series: nowy wymiar ekskluzywności – ZDJĘCIA

30.10.2014, godz. 14:40
Porsche Panamera Exclusive Series
Porsche Panamera Exclusive Series foto: Porsche

Porsche pokazało właśnie najbardziej luksusową wersję modelu Panamera. Limitowana edycja cechuje się ręcznymi pracami i luksusowym wykończeniem.

Podstawą jest model Panamera Turbo S Executive w wersji Grand Tourer (z przedłużonym rozstawem osi). Pod maską drzemie podwójnie doładowana jednostka benzynowa V8 o pojemności 4.8. Moc? 570 KM. Dzięki ręcznemu lakierowaniu powstało harmonijne połączenie dwóch kolorów na karoserii.

Zobacz też: Powiększa się rodzina Porsche 911: nadjeżdża Carrera GTS

Wewnątrz auta również znajdziemy ręczne wykończenie. Przede wszystkim siedzenia i panele drzwiowe pokryto miękką skórą Poltrona Frau. Perforacja wentylacji na fotelach jest w kształcie herbu Porsche, a każdy egzemplarz wyposażono w opracowany od podstaw system rozrywki Rear Seat Entertainment Plus. Opiera się on na dwóch ekranach dotykowych o przekątnej 10,1 cala (wbudowanymi w oparcia foteli), odtwarzaczu DVD i szybkim łączu internetowym.

Dodatkowo każde auto zostało oznaczone specjalną tabliczką z numerem egzemplarza i emblematami potwierdzającymi ręczne wykonanie wnętrza w Fabryce Porsche Exclusive. Ceny Porsche Panamera Exclusive Series zaczynają się od 249 877 Euro a seria została ograniczona do 100 egzemplarzy – wszystkie z kierownicą po lewej stronie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: